גמרתי עם פלאפון

זהו סיפור מעט אנכרוניסטי, מאחר שהיום אנשים עוזבים את החברה הסלולרית שלהם שלוש פעמים בחודש בעבור עסקה טובה יותר, אבל אני, כרגיל, לומדת הכל בדרך הקשה מאוד.
מכירים את זה שחוזרים אל האקס?
חזרתי אל אקסים אלו ואחרים כמה פעמים בחיים, וכרגיל יש לזה את היתרונות והחסרונות.
האקסית שחזרתי אליה בשבוע שעבר היא סלקום.
אחרי שלושנים וחצי עם פלאפון הבנתי שאי אפשר יותר.
באוקטובר האחרון נסעתי למרכז השירות כדי לצמצם את חבילת הגלישה ולשלם כמה שפחות.
אמר לי המוכר המאוד נחמד, יש לי הצעה בשבילך משומשו, 115 ש' בחודש יחד עם טאבלט. הכי זול שיש. אמרתי: אבל אנלאצכה טאבלט, ממש לא. אמר לי: מה אכפת לך, קחי. שאלתי: ואם אני עוזבת את פלאפון? אמר לי, כלום, אז עוזבת.

אז לקחתי וחתמתי על חוזה. נכון, לא קראתי אותו כשחתמתי כי המוכר היה כה נחמד, והוא בעדי, רוצה שאשלם כמה שפחות. עברו חודשיים, והנה אני רואה שהמחיר כבר לא 115 ש' אלא עלה בכמה שקלים. התקשרתי לשאול מה קרה, אמרו לי: אה, את שולחת יותר סמסים משמכילה חבילת הגלישה. שו? למי? למה? "חפשי באתר", אמרו לי. טוב, אי אפשר למצוא, אבל לא משנה. כלומר, החבילה שלי מה-זה מוגבלת: בסמסים, בגלישה, בשיחות.

בינתיים התברר שסלקום מציעה חבילה ב-75 ש' בחודש (לשנה), סמס, שיחות, גלישה – חופשי. אז עברתי מיד. ואז, רק אז התברר לי שהטאבלט שאין לי שום שימוש בו נשאר איתי לנצח, ושיש לי שלוש שנים פחות חודשיים לשלם עליו 44 ש' בחודש! נחנקתי. מה אעשה איתו? התקשרתי למוקד. בלה בלה בלה. סעי למרכז השירות, דברי עם המוכר.

נסעתי. ת' לא היה, אז הפנו אותי למנהלת הסניף, ק'. חיכיתי לה שעה ועשר דקות. אמרה לי: אבל חתמת, וגם קיבלת שתי חשבוניות, למה לא אמרת כלום? עניתי: כי לא בדקתי את החשבונית שורה שורה. אמרה לי: לא מבטלים עסקאות. אמרתי לה, טוב, כמה עולה הטאבלט הזה. אמרה רגע, בודקת. 1,600 ש'. אמרתי לה: נראה לך שבאתי לצמצם עלויות ואז אקנה טאבלט שאנלאצכה במחיר מטורף? "חתמת", חזרה כתוכי (חוקית, משפטית, פלילית, היא מכוסה. חתמתי בטיפשותי, כי האמנתי למוכר ששיטה בי). אמרתי: מה שהיה צריך ת' לומר לי זה: הטאבלט עולה 1,600 ש' ותשלמי עליו עכשיו שלוש שנים, 36 תשלומים. לא אמר מילה וחצי מילה על כך.

נפרדתי מהמנהלת בהבטחה שתבדוק (אם הוקלטה השיחה שלי במוקד השירות), מה נאמר ביני לבין ת'. הבטיחה שתחזור אלי תוך 48 שעות. ברור שלא חזרה אלי מעולם.
אגב, הטאבלט המיותר עולה בזאפ 999 ש'. פלאפון עצמה מוכרת אותו עכשיו ב-1,197 ש'.

שעה לאחר מכן צלצל הטלפון: מישהו ממוקד השירות של פלאפון, שלא ידע את שמי (רק כתוב לו ברשימות שהלקוחה ערקה), אמר שיש לו להציע לי עסקה ב-59 ש' בחודש, שיחות וסמס חינם, גלישה 3 ג'.
אמרתי לו: סבבה, בתנאי שתעיפו ממני את הטאבלט הארור.
אמר לי: זה לא.
נפרדנו.
למחרת, עוד שיחה מפלאפון: 59 ש' בחודש. אמרתי: סבבה, רק קחו ממני את הטאבלט. אמרה לי: זה לא. נפרדנו.

עבר כמעט שבוע. התקשרתי למוקד השירות של פלאפון וסיפרתי את הסיפור. אמרתי, בואו נגיע לפשרה, תנו לי לשלם לכם על הטאבלט המיותר בתשלום אחד, היום, במחיר שאתם מציעים אותו באתר כעת: אמרו לי לא. יש מסמכי עסקה.

מסקנות (לאנשים אטיים, כל השאר יודעים):
1. לא לקנות שום מכשיר, לא טלפון ולא אחר אצל החברות הסלולריות. גם לא כשאומרים לכם "קחו". איש לא יספר לכם את האמת. כולם שקרנים.
2. כשמציעים לכם משהו, אפילו בחינם, סרבו מיד. אין מתנות חינם. בטח שלא בסלולריאדה.
3. אל תחתמו על כלום בלי שקראתם מילה מילה.
4. למכירה טאבלט במחיר מציאה (אספוג את ההפסדים). רק שחררו אותי ממנו (עדכון: נמכר בכמעט חצי מחיר).
עדכונים, 4.2.16
– בסוף הגיעו איתי לפשרה והורידו לי 400 ש' ממחיר הטאבלט.
– שנתיים אחרי הפרשה גמרתי לשלם על טאבלט מזורגג שנכפה עלי.
דרשתי מפלאפון גמר חשבון. אין לדעת, הרי חשבונות כאלו הם כמו עוף החול, ואני רואה את עצמי בודקת עוד שנים, שנים, שלא יורדים לי 44 ש' בחודש מפלאפון.

עדכון: 22.2.16
מתברר שפלאפון לא למדה לקח וממשיכה עם תעלול הטאבלטים שלה.

עדכון: 23.8.18
הפשעים נמשכים.

עדכון: 24.5.21 ופלאפון ממשיכה לפשוע. החברה שהורשעה פעם אחר פעם, לא מרפה מהטרף.

טאבלטמזורגג 001טאבלטמזורגג2 001

41 מחשבות על “גמרתי עם פלאפון

 1. זה מצער, אבל יש רמאים בכל מקום, גם בחברות גדולות. המטרה שלהן היא למכור, ולא שהלקוח יהיה מרוצה. ומכיוון שבארץ אפשרויות מוגבלות במקצת יוצא שהלקוח תמיד מפסיד כלשהו. ועל כן עלינו להיות זהירים. וטאבלט – חבל. קניתי לפני כשנתיים טאבלט במחיר שציינת, והוא די זבל למרות המותג המנצנץ. אני מקווה ששלך לפחות שווה משהו. בהצלחה עם סלקום.

  • רונה, זה ממש לא משנה, אני לא צריכה טאבלט. הוא לא עונה על אף אחד מדרישות העבודה שלי.
   זה מבחינתי תחתית לכוס קפה ותו לא. אשכרה 1,600 ש' שאין לי נזרקו לפח.

  • לדבורית גם לי קרה סיפור דוה עם פלאון . שיכנעו אותו בדברי חלקות לרכוש מכשיר חדש כי הישן שלי שעדין אני משלמת עליו כבר פסה רק "שכחו להגיד לי שמאותו רגע אני אשלם על שני מכישירים. מכתבים דיבורים לשכת מנכ"ל עיתונים שום דבר לא עזר. נציגי השרות של פלאפון מדברים ללקוחות בדברי חלקות חלקם משקרים במצח נחושה.עזבתי אותם בשמחה למרות שהייתי לקוחה ותיקה. עכשיו אני בגולן והפער בתשלום החודשי מכסה לי חלק מהחוב המיותר לפלאפון. הם מתקשרים אלי מדי פעם אבל ההצעות שלהם תמיד יקרות יותר ממה שאני משלמת כעת 50 ש"ח . לא רוצה גלישה גם נשארתי עם המכשיר הישן כי החדידש דנדש התקלקל והם לא היומוכנים לתת לי שרות תיקון כי עזבתי אותם . בקיצור פלאפון הוא עיסקה רעה !!!!!!!!!!!!

 2. חושבת שבסלקום יהיה יותר טוב? טעית!!!.למה 75 ש"ח לחודש? אותי הכניסו לחבילה כזו בזמנו וראיתי שבכל פעם מכניסים לחשבון כל מיני שימושים שאני לא רוצה ולא צריך. התקשרתי מספר פעמים, לא עזר. הודעתי שאני עוזב, ופתאום "חבילה" מיוחדת 59 ש"ח לחודש כולל שיחות סמס וגלישה.. וצריך להשגיח בשבע עיניים על החשבון אח"כ. חוץ מזה אין "ללא הגבלה", יש מכסות. תגלי את זה בהמשך , כשהחשבון יקפוץ פתאום…. שיטת מצליח נפוצה שם.

 3. אני עזבתי את סלקום ולא התקרבתי לפלפון או אורנג'. חצי שנה שילמתי בגולן 49 ש"ח ומאז אני משלמת 100 ש"ח הכל ללא הגבלה (פרט לגלישה) כולל שיחות לחו"ל (דבר שחשוב לי) וגם מספר בחו"ל שממנו אפשר להתקשר אלי במחיר שיחה בארץ. נכון שיש חבילות יותר זולות כיום אבל אין לי כח לנדוד הלוך ושוב
  אז בינתיים גולן בסדר גמור ואני מקוה שישתפרו ולא ההיפך, כמו שקורה לא פעם. הענין עם הטאבלט ממש מצער. צריך לבדוק חשבוניות אין ברירה.

  • נורית, אם תמהרי יש לך שעה בדיוק כדי להוזיל את החבילה שלך בגולן-טלקום ל-60 ש"ח (59, אם לדייק).
   כנסי עד השעה 15:00 לחשבון שלך באתר של גולן טלקום ותחליפי חבילה.
   זו אותה חבילה רק ביותר זול (מפורסמת כחבילה למצטרפים חדשים, אבל גם לקוחות קיימים יכולים להיכנס אליה).
   בהצלחה

   • תודה אבל לא מצאתי את המבצע, יש מבצע יום הולדת ב-49 ש"ח אבל הוא הסתיים לפני כשלושה שבועות. יתכן והם מחקו את המבצע מהאתר? צריך כנראה לבדוק מדי פעם, לא עלה בדעתי לבדוק. חבל. שוב מודה על תגובתך.

 4. מתברר שזו שיטה אצל חברת פלאפון. לפני כמה שנים הם מכרו "סטיק" – חיבור אינטרנט סלולרי. המחיר היה 100 ש"ח לחודש בהתחייבות לשנה וחצי. חתמתי וקניתי, ואז יום אחד – בתקופה שלא עקבתי אחרי החשבונות – גיליתי כמה חשבונות סלולריים של אלפי שקלים (!). מתברר (בלי שנאמר לי) שנפח הגלישה הסלולרית היה מוגבל ועל כל חריגה היה תשלום אסטרונומי. והם לא טרחו להודיע לי בשום צורה שאני חורג מהנפח המשולם – רק שלחו בסוף החודש חשבונית על אלפי שקלים שסירבו לבטל אותה. כשרציתי להחזיר את הסטיק אמרו שאמנם ההתחייבות היא לשנה וחצי – אבל זו התחייבות רק על האינטרנט ולא על הסטיק עצמו. מתברר שהסטיק היה בהתחייבות לשלוש שנים שאי אפשר היה לצאת ממנה – וגם זה לא נאמר בשום שלב על ידי המוכר. בקיצור – יצאתי בהפסד של אלפי שקלים. הסטיק למכירה (מוכן להחליף בטאבלט).

 5. פינגבק: ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » טפטופים‏

 6. אני עושה מחקרים מקיפים מאוד בנושא כבר תקופה ארוכה (באמת) אז קודם כל חוץ מזה שסלקום פשוט רשת מחורבנת איטית מאוד לגלישה עם הרבה ניתוקים בחבילה ב-75 ש"ח לחודש יש המון אותיות קטנות שכמו שהבנת יחנקו אותך במוקדם או במאוחר.
  כדי לגלוש ברשת האיכותית של פלאפון אבל בלי לשלם 120 ש"ח לחודש (גלישה לא מוגבלת) אני מאוד ממליץ על הוט מובייל עולה לי 99 ש"ח לחודש יש לנו 4 סמארטפונים עם זלילת ג'יגות לא קטנה (רק אצלי יש בשבועיים 2 ג'יגה) ולמרבה הפלא המחיר נשאר קבוע כבר שנה. ואיכות הקו ממש טובה.
  תזכרי – לאנשים עניים אין כסף לקנות בזול…

 7. גם אני אגמור איתם מחר, אחרי שיאזינו לשיחה שבה כביכול נתתי הסכמתי לתשלום עבור ביטח למכשיר שרוב הזמן כלל אינו בשימוש אלא בביקוריה של בתי שגרה בחו"ל ואין לי צורך בו. אחרי שהבטיחו להתקשר ביום ראשון ולא חזרו. גם לא בשני. גם לא בשלישי.אחרי שאקבל ואקליט הבטחה להחזר כספי. גולן טלקום אומרים לי , אז אנסה מחר.

 8. אני די המום מעצמך שנפלת בכזה דבר בסוף 2013.
  נשמע כמו סיפור מלפני 3 שנים (והייתי כותב יותר אם לא היה מדובר בטאבלט).
  מי משלם היום 100 ומשהו שקל על סלולר, ועוד לא על חבילה בלתי מוגבלת?
  ולמה להתעקש על החברות הגדולות אחרי שנות העושק האינסופי?

 9. לפני כמה זמן הגעתי למרכז השירות של פלאפון כדי לעשות משהו. בזמן שהמתנתי, ניגשה אלי מישהי והציעה לי איזה כרטיס אשראי או משהו. שאלתי אותה "למה את עובדת במשהו שמחייב אותך לרמות אנשים?". התקפלה.

  לפני בתור היתה אשה מבוגרת. נציגת השירות נתנה לה "קופון הנחה" ושלחה אותה לדוכן של הכרטיס אשראי. קיבלה את הטפסים ואז התחילה לצעוק "אני לא חותמת! ההנחה הזאת היא רמאות! איך אתם לא מתביישים?" והלכה.

  • אני נמנע מכרטיסי מועדון למיניהם. עשיתי מעט טעויות לא גדולות ואינני רוצה לחזור ולשלם לשווא. די ל"מתנות".

 10. ראיתי השבוע את "יצאת צדיק" ושמתי לב לכך שכל הרמאים הסבירו לתחקירנית שבעצם הם היו יכולים לעבוד עליה, יכלו לגבות ממנה יותר כסף, לומר לה שצריך להחליף מסך אבל בגלל היושר שלהם הם עשו לה הנחה.

  הישרים פשוט אמרו לה "אה, פשוט נגמרה לך הבטריה, תטעני את הטלפון והכל יהיה בסדר".

  אנשים ישרים לא מחלקים "הטבות", הם מוכרים לך שירות אמין במחיר קבוע בלי לספר לך שמדובר ב"מבצע" או שעשו לך מערוף בגלל העיניים היפות שלך.

 11. סיפור לא חדש, דבור. כל החברות הסלולריות ינסו לתפוס אותך עם "חבילה" על מכשיר שהעלות שלו היא לרוב פי 2 ממה שהוא עולה בישראל, ופי 4 ויותר ממה שעולה באי-ביי ובאתרים סיניים. זו הדרך היחידה שלהן להרוויח אחרי שמחירי השימוש ירדו.
  אני קונה מכשירים דרך אי-ביי ואתרים סיניים שונים, אם טיפ טיפה מבינים בזה אפשר לרכוש מכשיר סביר לגמרי בכ-100 דולר, ומכשיר ממש טוב (תואם גלקסי, אבל מסוג טוב, יש בין הסיניים בררה וגם חברות מצוינות) בכ-150 דולר. יש את הסיכון שיתפסו במכס ותצטרכי לשלם עוד כ-30 אחוז מס (עדיין יוצא זול), אבל רשות הדואר עצמה מודה שרק כ-2% מהחבילות שנשלחות לישראל נבדקות בכלל, אז תעשי לבד את הסטטיסטיקה (אני לא שילמתי מכס מעולם).
  אם תרצי עזרה ברכישת מכשיר סיני אשמח לעזור.

  • – לא קניתי שום מכשיר, לפחות לא התכוונתי לקנות. בטח לא טאבלט.
   – לא קניתי שום מכשיר סלולרי בחברות פה מאז הבלקברי. לפחות מזה נגמלתי.
   – אני לא צריכה עכשיו שום מכשיר סיני.
   – תודה רבה בכל אופן:)

 12. אמנם רק עכשיו נחשפתי לבלוג הזה אבל זה קרה לאמא שלי השבוע. פניתי לכמה גופי תקשורת שמאוד מתעניינים בסיפור אבל הם צריכים לשמוע מכמה שיותר אנשים כדי להבין שמדובר בשיטה! אנא צרי איתי קשר על מנת שאוכל לחבר אותך עם גופי התקשורת אליהם פניתי.

 13. דבורית, המסדקנות שלך נכונות. חבל שהגעת אליהן מאוחר.
  הייתי לקוח של סלקום וגם של פלאפון ואינני מתבייש להודות שעזבתי אותן בקלות בגלל התנהגות פחות גרועה מאשר התנהגו אליך.
  אני חסיד גדול של כחלון, שאיפשר לי לעזוב חברה סלולרית מתי שאני רוצה, בלי להסביר ובלי נימוקים. רק מפני שאני כועס עליהם.
  לפני שאני קונה מכשיר, אני פונה לחנויות הפרטיות ואינני נוגע במכשירים שמוכרות החברות הסלולריות. כולן.
  למה? נסיון מר…

 14. היי,
  אני אוסף אנשים בדיוק כמוך כדי לארגן תביעה ענקית נגד חברת פלאפון על גניבת הלקוח תוך כדי שימוש במילים כמו "חינם" ו"זה לא עולה לך כלום". מה שפלאפון עושים זה להציע את הטאבלט בחינם (כך בדיוק אמרה לי הנציגה), ובעצם האטבלט עולה לנו 48 שח כל חודש. הם מציעים את הטאבלט כחלק ממסלול מסויים, אך מחשבים את סכום המסלול כולל הטאבלט ולא מציעים את המסלול בעלות הבלעדית שלו ללא הטאבלט. התייעצתי עם טובי העורכי דין בארץ, וזוהי רמאות לשמה.
  פלאפון הולכים לקבל תביעת ענק,
  אני מבקש מכל מי שנתקל במקרה כזה או היה קורבן לו, אנא לפנות אליי במייל.

  תודה,

  • אני מאמין שדבורית ואנשים אחרים לא מתפתים לשלם כסף תמורת הבטחה ממך לתביעה "גם אם התיעצת עם טובי עורכי הדין בארץ" היו הרבה עוקצים מאנשים כמוך ולכן קוראי הבלוג הזהרו אל תתפתו לעסקאות מפוקפקות שימו לב ש "לידור" אינו עורך דין ואף לא הביא שום חוו"ד מעורך דין שאכן יש מקום לתביעה יצוגית נגד פלאפון. יתרה מזאת אם משהוא נפגע מהתנהלות פלאפון שיגיש תביעה קטנה כנגד פלאפון אין צורך להתאחד…

   • יאיר ותמימים דומים – חברות ענק עם מחזורים של מיליארדים מעסיקות את עורכי הדין הטובים בארץ. לפעמים גם חברות כאלו טועות ואפשר להשיג כנגדן תביעה יצוגית. אם אותו "לידור" היה "מישהוא שמוכן לצאת נגד " הוא היה כותב אחרת את הפוסט. למשל מזכיר את המילים "תביעה יצוגית" מבקש להצטרף לתביעה (כדי לחלק את הסיכון במידה והתביעה נדחית מוטלים על התובע הוצאות משפט בשיעור ממוצע של 50 אלף ש"ח) בקיצור היה כותב אחרת כמו שזה כתוב הוא רוצה לעקוץ אותך "בדמי טיפול" מימון הוצאות וכדומה.
    אנשים כמוהו מגיבים קבוע באתרי צרכנות תחת מספר שמות ואורבים לתמימים כמוך…

  • היי לידור,

   נתקלתי לצערי במצב הזה לפני כמה חודשים כאשר גם לי "דחפו" את הטבלט כחלק מהחבילה שהציעו לי ובסוף כמובן שהתחילו לחייב אותי…
   אשמח מאוד לקחת חלק בתביעה נגדם

 15. פינגבק: ולווט אנדרגראונד - בלוג ביקורת התקשורת של דבורית שרגל » זיהום‏

 16. כמעט חמשנים אחרי, ופלאפון בשלה. זה מדהים ממש.
  חשבתי שבסוף 2013 זה סיפור אנכרוניסטי. טעיתי בגדול
  ר' עדכון בסוף הטקסט לסיפור מהיום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s